Ingredience
Ingredience
Kombinace
pro ženu - 7500 kJ
Kombinace
pro muže - 9500 kJ
142 g 180 g Peblo omáčky na paprice
79 g 100 g Peblo krůtího masa sous-vide (hmotnost hotového masa, bez šťávy)
79 g 100 g hlávkového zelí
47 g 60 g žluté cibule
55 g 70 g celozrnných těstovin (v suchém stavu)
5 g 6 g řepkového oleje
kmín
sůl
Oběd
 25 %
Večeře
 10 %
 30 %
 10 %
 25 %
Energetická hodnota receptu pro:
Ženu
2240 kJ = 30 % z CEP*
Muže
2835 kJ = 30 % z CEP*
* Celkový energetický příjem za den
Příprava
Návod na přípravu
 • Těstoviny uvaříme dle návodu na obalu.
 • Cibuli nakrájíme nadrobno, zelí na větší kostičky. Na rozpáleném oleji necháme zesklovatět cibuli, přidáme zelí a kmín. Restujeme, dokud zelí nebude na skus.
 • Těstoviny promícháme se zelím a cibulí a dochutíme solí a pepřem.
 • Omáčku a maso ohříváme dle doporučeného způsobu ohřevu. Poté vše servírujeme.
 • Doporučený způsob ohřevu:
  V hrnci: Nastavíme střední stupeň ohřevu. Omáčku ohříváme za občasného míchání tak, aby nedošlo k jejímu varu. Do horké omáčky vložíme maso nakrájené na plátky a necháme jej 2-3 min. dostatečně prohřát.
  V mikrovlnné troubě: Omáčku i maso ohříváme zvlášť v nádobách určených pro mikrovlnný ohřev. Porci omáčky ohříváme 1-2 min. na 700 W. Omáčku alespoň jednou v průběhu ohřevu promícháme. Maso nakrájíme na plátky a ohříváme 1 min. na 700 W.
  Maso neohříváme déle, než je nutné pro dosažení dostatečného prohřátí, abychom ho zbytečně nevysušili. Ohřátou omáčku a maso servírujeme s volitelnou přílohou.
  Doba ohřevu se může lišit dle použitého zařízení.

* Konkrétní recept, postup přípravy a suroviny se mohou lišit v závislosti na vaší celkové denní energetické potřebě. Pokud vás zajímá recept na porci přímo pro vás, pokračujte níže zadáním vaší energetické potřeby.

Přepočítat
Přepočítejte si recept přímo na míru

Zadejte svoji denní energetickou potřebu a získejte recept vhodný přímo pro vás. Pokud svoji potřebu energie neznáte, využijte Peblo nutriční kalkulačku.


kJ

Vaše denní energetická potřeba není v rozmezí 6000–13000 kJ, na které jsou napočítány Peblo recepty. Zkuste si svou denní energetickou potřebu přepočítat zde nebo se objednejte na individuální konzultaci s nutričním terapeutem zde.